Willa Panorama Willa Panorama
Rezerwacja
Willa Panorama

Artyści

Wszyscy kochamy piękno.
Podziwiaj lub pozwól podziwiać.

Willa Panorama jest otwarta na miłośników sztuki oraz na artystów, chcących wystawiać i sprzedawać swoje dzieła. Zapraszamy do współpracy.

Teresa Tonar

Urodzona w czasie II w.ś. w Szczawnicy, z domu Słowik. Mieszkała w Willi Englander gdzie jej rodzice prowadzili wyszynk wina i piwa. Po tragicznej śmierci ojca w 1946r. a następnie matki w 1958r. opuściła rodzinną Szczawnicę.

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu w klasie ceramiki. Pracowała w fabryce porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu, następnie w fabryce porcelany "Buksowicz" w Katowicach. W latach 1967-1972 prowadziła własną firmę ceramiki artystycznej w Kamienicy k/Łącka. Dwukrotna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiki. W 1973r. wyjeżdża do Szwajcarii a następnie do Austrii. W 1974r. otrzymuje obywatelstwo austriackie.

W Wiedniu, który staje się jej drugim domem, wychodzi za mąż i do emerytury pracuje jako malarka w firmie "Emalii Stainbock". Obecnie w ciągłej rozterce pomiędzy Wiedniem a Szczawnicą, zwiedza świat i cieszy się życiem.

Agata Samul

Nazywam się Agata Samul, na co dzień - pracuję w korporacji, ale to rysowanie jest moim oddechem, odskocznią od zabieganej codzienności, momentem wyciszenia i spotkania z samą sobą. Moje ilustracje są zaproszeniem do magicznego świata zwierząt i roślin, pełnego urokliwości, delikatności i piękna. Rysunki zawsze powstają z potrzeby serca - mojego, albo osoby, która zamawia u mnie ilustrację dla bliskiej sobie osoby. Ze światem dzielę się moimi pracami sprzedając limitowaną ilość kopii fine art moich rysunków oraz tworząc ilustracje i kaligrafię na specjalne zamówienia. Wiem, że doskonale sprawdzają się jako prezenty dla wyjątkowych osób - dzieci i dorosłych.

@farfromthemiddle

Agnes Grochulska

Agnes Grochulska jest współczesną artystką realistyczną tworzącą głównie w oleju / malarstwie olejnym. Pracuje również w technikach rysunkowych takich jak grafit i węgiel. Agnes studiowała design / wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie mieszka w Richmond, w Wirginii a jej twórczość można oglądać w galerii Pulpo Gallery, Murnau, Germany. Od 2016 roku, kiedy zaczęła pracować jako artystka na pełen etat, jej prace były wystawiane między innymi w galeriach w Nowym Jorku, Denver, Miami, w Wirginii i za granicą. 

@agnesgrochulska

Agnieszka Kozień

Zajmuje się malarstwem, fotografią i projektowaniem graficznym. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowniach prof. Stanisława Rodzińskiego, prof. Juliusza Joniaka, prof. Zbyluta Grzywacza oraz w pracowniach graficznych: fotografiki, wklęsłodruku i plakatu.

Michał Warecki

Artysta, który konsekwentnie zdobywa uznanie krytyków i miłośników malarstwa. Ukończył wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie i uzyskał aneks z malarstwa w pracowni prof Danuty Makowskiej. Ponieważ jako małe dziecko zasypiał na blejtramach swojej matki - która również jest malarką – malować zaczął wcześniej niż nauczył się chodzić. Maluje: kwiaty, biblijne lewiatany, dziwaczne bestie, zwierzęta – czasem straszne, czasem śmieszne – ale przede wszystkim kobiety. Kobiety Wareckiego są różne: wesołe, roztargnione, smutne, bezwstydne, a czasem zawstydzone.

Rafał Knop

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. J. Walczaka. Artysta pracuje głównie w technice olejnej.

Rafał Knop artysta malarz, pasjonat sztuki antycznej i surrealizmu, kochający Toskanię i białe szaleństwo. Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Toskanię, gdzie co roku organizuje plenery artystyczne dla artystów amatorów i profesjonalistów. Artysta jest miłośnikiem jazzu i muzyki klasycznej, smakoszem win i slow food.

Prezentujemy najnowsze obrazy z cyklu “Swimming pool” są to prace wykonane w technice olejnej na płótnie głównie w dużych formatach (120×120 cm). Prace nad nowym cyklem obrazów olejnych Swimming Pool rozpoczęły się w drugiej połowie 2017r. Cykl Swimming Pool został zainspirowany stylem lat 60-70 ubiegłego wieku, atmosferą obrazów Edwarda Hockney z cyklu L.A. Swimming Pool a przede wszystkim kobiecym pięknem.

Jednym z głównych tematów prac artysty jest człowiek, w różnych przedstawieniach, w kontekście jego pragnień i słabości. Są to, również próby syntezy postaci w przestrzeni, często nawiązujące do aktualnych problemów współczesności. Abstrakcyjne a zarazem syntetyczne przedstawienia miast i pejzaży, zajmują istotną pozycję w kręgu zainteresowań artysty. To ilustracje intrygujące i nieoczywiste. Prace z cyklu Concept World przedstawiają ilustracje i obraz świata uproszczonego, poddanego syntezie. Pojawiają się mocno uproszczone formy, sugerujące nam znane kształty a przestrzenie są pełne światła i koloru. To obrazy liryczne i abstrakcyjne w wyrazie.

Henadzy Havartsou

Henadzy jest absolwentem Uniwersytetu im. Maszerowa w Vitebsku na Białorusi, obronił tytuł magistra na wydziale Malarstwa i Grafiki ( 1987 - 1992 r). Od swojej nauczycielki i mentorki, Walentiny Liahovich, otrzymał to co najważniejsze - poczucie wolności w tworzeniu.

Obecnie żyje i pracuje w Vitebsku, mieście, które zasłynęło na cały świat jako miejsce urodzenia lub pracy  tak wybitnych awangardystów jak Chagall, Kandinsky, Malevich, od lat stanowiących dla Henadzija źródło inspiracji. 

Artysta dużo czerpie z licznych podróży, właśnie w ten sposób powstają tak różnorodne pejzaże, abstrakcje, zainspirowane niepowtarzalnymi kolorami różnych zakątków świata. Henadzy jest artystą poszukującym, który z chęcią eksperymentuje z nowymi technikami malarskimi, stawiając sobie cały czas nowe wyzwania. Przeważającą techniką jest olej na płótnie wykonywany za pomocą szpachelek i pędzli. Styl Henadzija charakteryzują śmiałe kreski, kształty i kolory. Nigdy nie zakłada na początku jak będzie wyglądała praca, powtarza, że to obraz w trakcie malowania dyktuje każdy kolejny krok. Abstrakcja nie od zawsze była ulubionym stylem artysty; wyrażenie się poprzez ten rodzaj malarstwa wymagało zmian od środka i uformowania własnego spojrzenia na świat. Henadzy uważa, że proces ten jest nieskończony i ewoluuje wraz z życiem artysty. Jego prace nie stawiają obserwatorowi żadnych ograniczeń oraz nie wskazują określonego punktu widzenia, raczej zachęcają do stworzenia własnej historii, do wolności w wyobrażaniu, tym samym pozwalają interpretować sztukę przez własne uczucia i emocje.  

Prace znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i innych państwach.